Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
3 i 1 ARC TIG skärutrustning
Motortyp: Stegmotor
Skick: Ny
Ursprungsort: Zhejiang, Kina
Märke: Spark
Modellnummer:p23 CT-312
Beskrivning
snabba detaljer
| Motortyp | Stegmotor |
| Skick | Ny |
| Härstamning | Zhejiang, Kina |
| Varumärke | Gnista |
| Modellnummer | p23 CT-312 |
| Spänning | 1ph 230v |
| Nominell effekt | 3,3 kva |
| Mått (L*B*H) | 38*21*28,5 cm |
| Certifiering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Viktiga försäljningsargument | Lätt att använda |
| Tillämpliga industrier | Byggmaterialaffärer, Byggnadsarbeten |
| Vikt | 11,7 kg |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Effektfaktor | 0.93 cos |
| Max obelastad spänning | 230 v |
| Nuvarande räckvidd | 10-30 A |
| Bedömd arbetscykel | 60 procent |
| Skärtjocklek | 8 mm |
| Skyddsgrad | IP21S |
| Typ | plasmaskärare 3 i 1 |
| Försörjningsförmåga | 50 000 stycken/stycken per månad |
| förpackningsdetaljer | Kartong |
| Hamn | Ningbo, Shanghai |
Funktion och funktioner
1. 3 i 1 svetsmaskin med TIG/CUT/ARC-funktion. Avancerad (MOSFET) inverterteknik
2. Justerbar utström för att tillfredsställa skärkraven för olika material och tjocklek på arbetsplattor.
3. NO-touch Bågestartskärning, med hjälp av tryckluft för att garantera säker och tillförlitlig drift.
4. Lätt att skära tjock metallplåt på ett snabbt och ekonomiskt sätt med utmärkt skärprestanda.
5. Hög skärhastighet, 2 gånger snabbare än oxy-cutting, Smal skärgap, slät skäryta, jämn distorsion.
6. Inbyggt överhettningsskydd, överbelastning, överström, över/bristspänningsskydd, Steglös strömjustering, passar för PLASMASKÄRNING.
7. Levereras med plasmaskärbrännare, jordklämma, hjälm och svetsborste, kartong.





Populära Taggar: 3 i 1 båge tig skärutrustning, Kina 3 i 1 båge tig skärutrustning tillverkare, leverantörer, fabrik, fotovoltaisk cellskärningsmaskin, ytbehandling skärmaskin, svarvskärningsmaskin, ersättningsdelar skärmaskin, skärmaskin, halvledarskivmaskin
Du kanske också gillar
















