Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Avancerad växelriktare MMA Lätt ARC Start
Typ: Nedsänkt bågsvetsutrustning
Bågström:20-315 A
Pulsfrekvens:50/60 HZ
Nominell driftcykel: 60 procent
Beskrivning
snabba detaljer
| Typ | Utrustning för nedsänkt bågsvetsning |
| Bågström | 20-315 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Bedömd arbetscykel | 60 procent |
| Mått | beställnings- |
| Användande | Svetsning |
| Spänning | kan anpassas |
| Effekt (W) | 13KVA |
| Vikt (kg) | 3,9 kg |
| Certifiering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Viktiga försäljningsargument | Lätt att använda |
| Efter garantiservice | Online support |
| Tillämpliga industrier | Byggarbete |
| Inspänning | 3-380V |
| Klass av isolering | H |
| Produktnamn | ny ankomst svart båge igbt mma 300 svetsmaskin |
| Försörjningsförmåga | 20 000 stycken/stycken per månad |
Funktion & funktioner
1. Ny design och attraktivt utseende
2. Hög effektivitet, låg förbrukning, enfas AC, fläktkyld.
3. Steglös reglering av svetsström med Termiskt skydd.
4. Aluminiumspolad transformator, ekonomisk för amatör- och familjeanvändning.
5. Bra svetsresultat, djup svetsbassäng, hög intensitet.




Populära Taggar: avancerad inverter mma easy arc start, Kina avancerad inverter mma easy arc start tillverkare, leverantörer, fabrik, svetsträning, MMA Welding Professional Products, MMA -svetssäkerhet, svetsfabrik, MMA -svetstricks, MMA -svetsning eftermarknadstillbehör
Du kanske också gillar
Skicka förfrågan

















