Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Plastbågsvetsmaskin
Typ: Nedsänkt bågsvetsutrustning
Bågström:20-250 A
Pulsfrekvens:50/60 HZ
Nominell driftcykel: 60 procent
Motortyp: AC
Beskrivning
snabba detaljer
| Typ | Utrustning för nedsänkt bågsvetsning |
| Bågström | 20-250 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Bedömd arbetscykel | 60 procent |
| Motortyp | AC |
| Mått | beställnings- |
| Användande | Svetsning |
| Spänning | kan anpassas |
| Effekt (W) | 13KVA |
| Certifiering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Tillämpliga industrier | Byggarbete |
| Inspänning | 3-380V |
| Frekvens | 50/60Hz |
| Klass av isolering | H |
| Produktnamn | 50/60 hz mma 300 svetsmaskin |
| Försörjningsförmåga | 20 000 stycken/stycken per månad |
Funktion och funktioner
1. Plastbågsvetsmaskin har säkerhetsfunktioner som överhettningsskydd, automatisk avstängning och jordningsskydd för att förhindra olyckor och skador på utrustningen.
2. Med 1,5 plus 1,8 m elektrodhållare/klämma - Den håller elektroden (svetstråden) på plats och låter strömmen flyta genom den för att generera ljusbågen.
3. Kontrollpanel - Den låter användaren justera svetsparametrarna såsom spänning, ström och trådhastighet för att kontrollera svetsprocessen.
4. Bärbarhet - Vissa svetsmaskiner är designade för att vara kompakta och bärbara, vilket gör dem lätta att flytta och använda på olika platser.
5. Plastbågsvetsmaskin är mycket lätt med 1 PCB-design, lätt att bära och lätt att svetsa på några höga platser och speciella platser.








Populära Taggar: plastbågssvetsmaskin, Kinas plastbågssvetsmaskintillverkare, leverantörer, fabrik, svetbrons, svetexportör, MMA -svetsbyte, svetskurs, MMA -svetsmaskin för strukturell svetsning, svetsrisk
Du kanske också gillar

















