Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Digital invertermaskin
Typ: Nedsänkt bågsvetsutrustning
Bågström:20-250 A
Pulsfrekvens:50/60 HZ
Nominell driftcykel: 60 procent
Motortyp: AC-motor
Beskrivning
snabba detaljer
| Typ | Utrustning för nedsänkt bågsvetsning |
| Bågström | 20-250 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Bedömd arbetscykel | 60 procent |
| Motortyp | AC Motor |
| Mått | beställnings- |
| Användande | Svetsning |
| Spänning | kan anpassas |
| Effekt (W) | 13KVA |
| Vikt (kg) | 5 kg |
| Certifiering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Viktiga försäljningsargument | Lätt att starta |
| Efter garantiservice | Online support |
| Tillämpliga industrier | Byggarbete |
| Inspänning | 220V/110V |
| Klass av isolering | H |
| Produktnamn | Inverter MMA 250 svetsmaskin |
| Försörjningsförmåga | 15 000 stycken/stycken per månad |

Funktion & funktioner
1. Ny design digital invertermaskin
2. Hög effektivitet, låg förbrukning, enfas AC, fläktkyld.
3. Steglös reglering av svetsström med Termiskt skydd.
4. Aluminiumspolad transformator, ekonomisk för amatör- och familjeanvändning.
5. Bra svetsresultat, djup svetsbassäng, hög arbetscykel.
Använd kraftfulla IGBT-switchar och avancerad inverterkontrollteknik.
6. Använd digital inverterteknik. Konstant ström (CC) utgångskontroll, svetsström kan kontrolleras exakt.
7. MMA-svetsprocessmetod. Specialdesign av kretsen och strukturen för dessa svetskraftkällor.
8. Med kompletta tillbehör:
Elektrodhållare, jordklämma, svetskabel, borste/hammare, skyddsmask.
FAQ
F1: Vad är förhållandet mellan Spark och Genteck?
S: Spark® är helägt av Taizhou Genteck® Electric Co., Ltd.
F2: Är du en fabrik?
A: Ja. Vi är en ledande fabrik med mer än 13 års tillverkningserfarenhet.
F3: Är OEM- och ODM-tjänst tillgänglig?
A: Självklart. Vi har många års erfarenhet av OEM & ODM-service.
F4: Vad sägs om din kvalitetskontroll?
S: Vår pofessionella QC kommer att kontrollera kvaliteten under produktionen och göra kvalitetstestet före leverans.
Som en extra åtgärd får alla kunder produktionsprover för godkännande.
F5: Vad är det för typ av denna svetsmaskin?
S: Digital invertermaskin med IGBT-teknik.
F6: Hur kan jag prata med en levande person och få en offert?
S: Du kan skicka en förfrågan till oss genom kontakt på webbplatsen.








Populära Taggar: digital inverter maskin, Kina digital inverter maskin tillverkare, leverantörer, fabrik, svetexportör, svetsträning, svetskurs, svetparameter, MMA -svetstricks, Svetsmaskin för MMA -svetsning
Du kanske också gillar

















