Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668

Anti-stick ARC-Force MMA svetsmaskin
Märk ingångsspänning:230
Nominell arbetscykel @40 grader:60
Max. Lastkraftkapacitet:9,5
Skick: Ny
Ursprungsort: Zhejiang, Kina
Beskrivning
snabba detaljer
| Märk ingångsspänning | 230 |
| Nominell arbetscykel @40 grader | 60 |
| Max. Lastkraftkapacitet | 9.5 |
| Skick | Ny |
| Härstamning | Zhejiang, Kina |
| Varumärke | Gnista |
| Bågström | 20-250 A |
| Pulsfrekvens | 50/60 HZ |
| Pilotbågsström | 20-250 A |
| Bedömd arbetscykel | 60 procent |
| Motortyp | LIKSTRÖMSMOTOR |
| Mått | 48*28*33 cm |
| Användande | Svetsning |
| Spänning | kan anpassas |
| Certifiering | RoHS CE GS Emc TUV ISO |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Tillämpliga industrier | Byggmaterialaffärer, Byggnadsarbeten |
| Inspänning | 1PH 230V |
| Effektfaktor | 0.93 COS |
| Skyddsgrad | IP21S |
| Typ | båg/mma 200 invertersvets |
| Effekt (W) | 9,5 kw |
| Försörjningsförmåga | 20 000 stycken/stycken per månad |
| förpackningsdetaljer | kartong |
| Hamn | Ningbo hamn |
Funktion & funktioner
1. Använder den mest avancerade kontravariantteknologin och IGBT-strömbrytarens komponenttillverkning, mycket effektiv, energisparande
2. Denna svetsmaskin kan garantera att svetsströmmen är mycket jämn i det elektriska nätverkets spänningsvågning och i situationen med förändring av ljusbågens längd, ljusbågen från justeringsförmåga, den elektriska ljusbågen är skonsam
3. Den dynamiska responsen är snabb, svetsningen stänker något, den elektriska ljusbågen är stadig, svetsprestandan är enastående, den svetsade fogen är konstnärlig;
4. Har fulländningsskyddsegenskaperna: Skyddar mot den elektriska strömmen för att attackera den långsamma starten, överhettningsskyddet;
5. Lätt, kompakt, lätt att använda.
6. Levereras komplett med elektrodhållare, jordkabel, handhållen skärm och svetsborste, kartong.
7. Tillämplig för svetsning av alla typer av lågkolstål, medelkolstål och legerat stål, etc.







Populära Taggar: anti-stick bågkraft mma svetsmaskin, Kina anti-stick bågkraft mma svetsmaskin tillverkare, leverantörer, fabrik, svetdimension, svetsfabrik, svetskörning, MMA -svetsmaskin för strukturell svetsning, MMA -svetstricks, MMA -svetstandarder
Du kanske också gillar











