Kontakt Us
- Xinkaihe Industriell Zon, Chengdong Gata, Wenling Distrikt, Taizhou Stad, Zhejiang Provins, Kina
- manager@genteck.cn
- plus 86-576-86088668
Multifunktions MIG-svetsmaskin
Material / metallbearbetad: rostfritt stål
Märk ingångsspänning:230
Trådsmältningstyp: Sprayöverföring
Max. Lastkraftkapacitet:11,9
Nominell arbetscykel @40 grader (MIG):60
Beskrivning
snabba detaljer
| Material / metall bearbetad | Rostfritt stål |
| Märk ingångsspänning | 380 |
| Trådsmältningstyp | Sprayöverföring |
| Max. Lastkraftkapacitet | 11.9 |
| Nominell driftcykel @40 grader (MIG) | 60 |
| Trådmatningshastighet | 0.8-1.2 cm |
| Skick | Ny |
| Härstamning | Zhejiang, Kina |
| Varumärke | Gnista |
| Mått | 56*29*52 cm |
| Användande | Svetsning |
| Spänning | 3PH/380V |
| Certifiering | CE, ROHS, GS, EMC, CCC, |
| Garanti | 1 år |
| Eftermarknadsservice tillhandahålls | Onlinesupport, utomeuropeisk tredjepartssupport tillgänglig |
| Tillämpliga industrier | Byggmaterialaffärer, Byggnadsarbeten |
| Frekvens | 50/60 Hz |
| Skyddsgrad | IP21S |
| Typ | mig svetsmaskin pris |
| Vikt | 21 kg |
| Effekt (W) | 11,9 kw |
| Försörjningsförmåga | 50 000 stycken/stycken per månad |
| förpackningsdetaljer | Kartong |
| Hamn | Ningbo, Shanghai |
Funktion & funktioner
1. Inverter MIG-svets, högklassig arbetscykel med hög effektivitet.
2. 2T/4T-funktioner, Med självlåsande funktion, bekväm att utföra automatiskt.
3. Stabil prestanda, passar för brett spänningsområde (15 procent).
4. Lite svetsstänk, djup svetsbassäng och bra svetshuvud.
5. Lämplig för professionellt arbete.
6. Med separat trådmatare kan du enkelt utföra tunga arbeten.
7. Moduldesign för lång varaktighet







Populära Taggar: multifunktions mig svetsmaskin, Kina multifunktions mig svetsmaskin tillverkare, leverantörer, fabrik, MiG WELDING MASKINE PRIS, MIG -svetsmaskin för intermittenta svetsar, Lätt att använda MIG -svetsmaskin, koldioxid för MIG -svetsning, ODM MiG -svetsmaskin, MiG-svetsmaskin i högsta kvalitet
Du kanske också gillar
















